Witamy!

[one_half]

Witamy!

Śląski Ośrodek Fundacji Praesterno powstał z myślą o młodzieży, która ma przed sobą trudne zadania rozwojowe i wynikające z nich zmiany. Ta nowa rzeczywistość budzi wiele wątpliwości, niepewność, ale też ciekawość. Nasza praca polega na wspieraniu i kierowaniu młodych ludzi, tak, aby jak najwięcej zadań rozwojowych realizowali pomyślnie i odnieśli sukces. Na co dzień zbieramy doświadczenia prowadząc Młodzieżowe Grupy Wsparcia i Klub, ale także wspierając szkoły poprzez doradztwo, integracje, interwencje w sytuacjach trudnych oraz wprowadzając i ewaluując programy profilaktyczne.

[/one_half]

[one_half_last]

Dla kogo?

W naszym ośrodku gościmy nie tylko młodzież. Rodzice nastolatków również zaczęli szukać u nas wsparcia. W efekcie od 2005 roku z sukcesem rozwijamy program „Domowe Partnerstwo”. Mając wiedzę o trudnościach,  z jakimi spotykają się osoby rozpoczynające dorosłość, od 2007 roku prowadzimy również zajęcia rozwojowe dla studentów.

Zostań darczyńcą

Osoby oraz instytucje, które chcą wesprzeć nasze działania i zostać naszymi darczyńcami, prosimy o wpłaty na konto Śląskiego Ośrodka Fundacji Praesterno w Bielsku-Białej.

[/one_half_last]

Skip to content