MŁODZIEŻOWE GRUPY WSPARCIA

[two_third]

Wyobraź sobie, że stoisz na na rogu ulicy i jest czerwone światło. Zakaz mówi ci „Nie przechodź”, ale wewnętrzna chęć dyktuje „Mimo wszystko idź na przód”… i podczas kiedy tak się zastanawiasz, co zrobić, światło zmienia się na zielone.

Takie właśnie są lata młodzieńcze. Będąc nastolatkiem musisz podejmować zarówno poważne, jak i błahe decyzje. A jednak wydaje się, że często sytuacja zmusza Cię do czekania, aż okoliczności zdecydują za Ciebie, ponieważ nie jesteś dostatecznie wolny, aby zdecydować sam za siebie.

Dlatego proponujemy Ci udział w warsztatach, na których będziesz mógł/a porozmawiać o sprawach i wątpliwościach związanych z:
[list class=”comment”]

 • Życiem rodzinnym, czyli jak żyć w otoczeniu najbliższych dorosłych z korzyścią dla siebie nie rezygnując ze wsparcia z ich strony i szacunki do ich osoby;
 • Obszarem edukacyjno-zawodowym, czyli jak zadbać o swoją przyszłość z poczuciem odpowiedzialności, a nie porażki;
 • Obszarem kontaktów ze znajomymi, czyli jak wpaść między wrony, ale nie krakać tak jak one – pozostać sobą i w zgodzie ze sobą.
 • Rozwojem psychoseksualnym, czyli jak zadbać o siebie i o swoje zdrowie w zderzeniu z naturalną zmianą dojrzałości swojego ciała i emocji.

Dowiesz się na przykład:

[list class=”checkmark”]

 • jak pokonać nieśmiałość, stać się bardziej pewnym siebie
 • jak zbudować przyjaźń, być lubianym
 • jak być atrakcyjnym dla innych
 • jak stworzyć fajny, bliski związek
 • jak radzić sobie z różnymi emocjami
 • jak lepiej dogadać się z rodzicami i czy to w ogóle jest możliwe
 • jak lepiej radzić sobie z nauką, wybrać właściwą szkołę lub zawód

[/list]

Jak to się dzieje?

Przychodzisz do ośrodka. Rozmawiasz chwile z prowadzącym. Jeśli Cię zainteresuje oferta, wybierasz sobie dzień, który najbardziej Ci odpowiada na spotkania grupy. Kiedy to zrobisz rozpoczynasz cotygodniowe spotkania ze swoją grupą, w której uczestniczą te same osoby, oraz ten sam prowadzący. Pierwsze spotkania są przeznaczone na to, aby wszyscy się poznali, poczuli ze sobą na tyle swobodnie, aby móc rozmawiać ze sobą o najważniejszych dla siebie sprawach. Kluczową zasadą jest dobrowolność – sam decydujesz ile i na jaki temat chcesz się wypowiedzieć.

Dzięki warsztatom masz możliwość dowiedzieć się jak jesteś odbierany/a przez innych i dlaczego akurat w taki sposób. Prowadzący dba o to, aby zasady pracy były przestrzegane, a oczekiwania uczestników spełnione.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej odwiedź nas osobiście

[/two_third]

[one_third_last]

Informacje praktyczne:


Szczegóły dotyczące zapisów są dostępne na stronie jak się zapisać.


Grupy liczą 10 – 14 osób.


Spotkania trwają 3 godziny i odbywają się raz w tygodniu.


Pełny cykl to około 30 spotkań, przeważnie od października do czerwca.


Praca i udział w Grupie opiera się na pełnej dobrowolności uczestników.

[/one_third_last]

Skip to content