Aktualności

ZAPRASZAMY NA SPOTKANIE DLA OSÓB PRACUJĄCYCH Z MŁODZIEŻĄ

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy na spotkanie pracowników bielskich szkół i instytucji zajmujących się pomocą rodzinom, a szczególnie młodzieży.

Spotkanie odbędzie się 10.02.2017 (piątek) o godz. 12.00 w siedzibie Śląskiego Ośrodka Fundacji Praesterno przy placu Fabrycznym 3.

Mamy nadzieję na pogłębienie współpracy w środowisku osób zajmujących się pracą z młodzieżą oraz wymianę doświadczeń przy pysznym cieście i kawie. Pragniemy także zapoznać Państwa z naszą aktualną i bezpłatną ofertą na rok szkolny 2016/2017. Podczas spotkania zachęcamy również przedstawicieli zaproszonych instytucji do przedstawienia własnej oferty. Będzie to dobra okazja do poszerzenia wiedzy na temat działań lokalnych instytucji – z korzyścią dla naszych klientów, którzy poszukują różnego typu wsparcia.

Ze względów organizacyjnych bardzo prosimy o potwierdzenie przybycia do dnia 8.02.2017 na adres bielsko-biala@praesterno.pl lub telefonicznie pod numerem 573 327 025.

Jeszcze raz bardzo serdecznie zapraszamy!

Z wyrazami szacunku

Zespół Śląskiego Ośrodka Fundacji Praesterno

Prosimy o wsparcie przekazując 1%

Od 2016 roku Fundacja Praesterno oraz jej regionalne ośrodki zostały zarejestrowane jako Organizacja Pożytku Publicznego (OPP). Prosimy o wsparcie naszej działalności w postaci przekazania 1% podatku w ramach rozliczenia rocznego PIT.

Read more

Zapisy na grupę warsztatową dla rodziców!

Zapraszamy rodziców dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym na jesienną edycję grupy warsztatowej. Jest to cykl zajęć poświęcony sprawom związanym z wychowaniem dzieci. W czasie 4 godzinnych spotkań mają Państwo możliwość porozmawiać ze sobą o metodach wpływu na swoje dzieci, które są skuteczne, rozwiać wątpliwości związane z rozwojem dziecka, poznać nowe narzędzia mądrego wpływu na nie i miło spędzić czas w gronie rodziców. Na czas zajęć zapewniamy opiekę nad dziećmi. Zajęcia są bezpłatne, współfinansowane z budżetu Gminy Bielsk Biała. Szczegóły znajdą Państwo na plakacie. Masz pytania? Skontaktuj się z nami – kontakt

warsztaty dla rodziców, wychowanie, dzieci

Wiosenne warsztaty edukacyjne dla mieszkańców Bielska-Białej

Drodzy Państwo,

Ruszamy z kolejną już edycją „Tematycznych Warsztatów Edukacyjnych” dla pełnoletnich mieszkańców Bielska-Białej. Na maj i czerwiec przygotowaliśmy dla Państwa warsztaty, które za każdym razem cieszą się największym zainteresowaniem i popularnością. Zapraszamy do korzystania. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Są one współfinansowane z budżetu Gminy Bielsko-Biała.

Oto nasze propozycje:

1. Jak radzić sobie ze stresem 28. 05. godz. 16:00-20:00 – nastąpiła zmiana terminu na 03.06.2016

2. Jak wzmacniać poczucie własnej wartości 4.06. godz. 16:00-20:00

3. Pamięć na zawołanie – jak wspomagać uczenie się swoje i swoich dzieci –
7.06.2016 16:00-20:00 I część,      09.06.2016 16:00-20:00 II część         – warsztat został odwołany z uwagi na nie zebranie się wystarczającej ilości osób.

4. Moje dziecko mnie nie słucha. Co robić? Warsztat dla rodziców dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym
17.06. godz. 16:00-20:00

5. Jak rozmawiać z dzieckiem o seksie i seksualności. Warsztat dla rodziców dzieci w wieku przedszkolnym
i wczesnoszkolnym 18.06. godz. 16:00-20:00

ZAPISZ SIĘ

Ostatni jesienny cykl warsztatowy z Praesterno!

Udało Nam się przygotować jeszcze kilka warsztatów w tym roku, na które serdecznie zapraszamy. Są to ostatnie zajęcia w cyklu jesienny, dlatego gorąco zachęcamy do skorzystania!

Read more

12 warsztatów dla Gimnazjalistów!! 12 powodów, by się spotkać!

Drodzy uczniowie klas 2 i 3 szkół gimnazjalnych. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy krótki cykl spotkań warsztatowych, na których poczujesz w luźnej i przyjaznej atmosferze, że uczenie się nowych umiejętności jest ciekawe, inspirujące, a przede wszystkim W ZASIĘGU RĘKI!

Read more

Zmiana terminu warsztatu „Pamięć na zawołanie”

Informujemy, że uległ zmianie termin warsztatu „Pamięć na zawołanie”, czyli jak wspomagać swoje procesy pamięciowe i swoich dzieci”

Read more

Propozycja bezpłatnych warsztatów tematycznych na listopad 2015

W listopadzie proponujemy wszystkich zainteresowanym mieszkańcom Bielska-Białej udział w kolejnej dawce inspirujących warsztatów.

Read more

Warsztaty tematyczne – jesienna edycja 2015! Zapraszamy do udziału!

Ruszyły zapisy na warsztaty tematyczne dla mieszkańców Bielska-Białej (i nie tylko).

Read more

Zapraszamy do udziału w naszych programach 2015!

Z nadejściem nowego roku szkolnego rozpoczynamy nabór do naszych stałych programów edukacyjno-profilaktycznych. Zapraszamy rodziców nastolatków, rodziców dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolny oraz młodzież od 14 roku do zapisów na zajęcia. Udział we wszystkich programach jest bezpłatny, a zyski ogromne!

Program dla rodzicow dzieci młodszychgrupy_wsparcia_dla_mlodziezy jpgrodzice_DP jpg

Skip to content